Wiemy ile Twoja firma dla Ciebie znaczy.
Pozwól nam sprawić, żeby inni widzieli ją Twoimi oczami.

Co robimy?

Celem współpracy z Okaeri Consulting i sednem wszystkich podejmowanych działań jest jedna i tylko jedna rzecz: skrócenie ścieżki do osiągnięcia celów biznesowych przez naszego Klienta. Jak to robimy? Pomagamy opowiedzieć historię jego firmy, produktu czy usługi wszystkim tym, którzy powinni o niej usłyszeć. Jako narratorzy pomagamy tworzyć nie tylko postawy konsumenckie sprzyjające procesom sprzedaży, ale i tłumaczyć działania inwestorów opinii publicznej, mitygując ich lęki. Nie mówimy, że nasz Klient jest najlepszy – prezentujemy fakty, które sprawiają, że właśnie w ten sposób zaczyna być postrzegany.

Business Consulting

Komunikacja powinna być odzwierciedleniem działań
organizacji / przedsiębiorstwa – rozumiejąc tę zależność oferujemy naszym Klientom działania z zakresu Business Consultingu.
Przy biznesowych działaniach doradczych – współpracujemy
z najwybitniejszymi przedstawicielami świata biznesu w Polsce.
Nasz zespół realizuje audyt przedsiębiorstwa, jego otoczenia rynkowego
i szerokiego kontekstu, który wywołuje ew. wątpliwości. Na drodze warsztatów, stawiania czasem niewygodnych pytań, ale przede wszystkim uważnego słuchania i analizowania, pomagamy liderom biznesu w odnalezieniu wyborów
i ich efektywnym wdrożeniu.

PR

Komunikacja korporacyjna to w naszym wykonaniu prowadzenie w imieniu Klienta narracji – do rynku czy konsumentów – opartej na fachowym doborze informacji o danym przedsiębiorstwie. Pomagamy zidentyfikować fakty z historii działalności firmy, które nierzadko nawet właścicielowi umykają jako „oczywiste” czy „nieistotne”. To jednak właśnie te małe, drobne rzeczy są podstawą Państwa sukcesu i tym, co najbardziej liczy się dla publiczności.
Wykorzystując nasze doświadczenie, pomagamy naszym Klientom sprawić, by inni postrzegli ich firmę tak, jak oni sami.

IR

Giełda to wymagające środowisko, gdzie nietrafiony dobór słów może spowodować tak astronomiczny sukces, jak i dosadną porażkę spółki.
W swojej praktyce wspieraliśmy debiuty, zarządzaliśmy przejęciami
– w tym broniliśmy przedsiębiorstw przed tymi wrogimi, czy koordynowaliśmy komunikację zmian związaną z akwizycjami, fuzjami czy wycofywaniem akcji firm z obrotu rynkowego.

Komunikacja inwestycyjna

W Polsce to nie finansowanie czy zawiłości regulacyjne są głównym powodem dla opóźnienia inwestycji, ale opór strony społecznej oraz administracyjnej, wywołany niezrozumieniem idei inwestora.
Współpracując z inwestorami z całej Polski wypracowaliśmy własny warsztat rozmawiania z opinią publiczną oraz administracją, który umożliwia rozwijanie ich obaw, zapobieganie dezinformacji i finalnie – owocną realizację projektu.
W naszej metodzie wykorzystujemy wiedzę z zakresu psychologii i socjologii oraz dwutorowo narzędzia z zakresu public relations oraz public affairs dla osiągnięcia optymalnych dla Klienta rezultatów. Zapewniamy wsparcie komunikacyjne dla Inwestorów w każdej fazie realizacji: analiz wstępnych, rozpoczęcia prac, przez wszystkie etapy administracyjne, konsultacji społecznych, wydawanie zezwoleń po finalne oddanie inwestycji do użytku.

Zarządzanie kryzysowe

Okaeri Consulting zajmuje się całościowym zarządzaniem kryzysowym, którego jedynie składowym jest komunikacja kryzysowa. Współpracujemy z kancelariami prawnymi oraz ekspertami różnych dziedzin tak, aby realnie i kompleksowo wesprzeć naszych Klientów.
Współprace zaczynamy od dokładnej analizy sytuacji, na podstawie której przygotowujemy starannie zaplanowaną i jednocześnie szybką odpowiedź.
Elastyczność i najwyższa responsywność pomagają̨ naszym Klientom chronić ich firmy, pracowników oraz reputację. Należycie opracowana strategia, bazująca na doświadczeniu i zdolności do błyskawicznego reagowania na stale zmieniającą się sytuację, pozwala naszym Klientom na wyjście z trudnych sytuacji silniejszymi.

Brand Launches

Debiuty na nowych rynkach to jedne z najważniejszych kamieni milowych dla historii rozwoju firm. Przygotowanie rynku pod pojawienie się na nim nowego gracza, stworzenie atmosfery wyczekiwania na zupełnie nowy produkt czy usługę może stanowić o sukcesie bądź porażce przedsięwzięcia. Dlatego właściwa komunikacja, dostosowanie języka przedsiębiorstwa do lokalnych zwyczajów i preferencji jest jednym z kluczowych czynników dla wykorzystania pełni potencjału ekspansji. Jako Okaeri Consulting mieliśmy przywilej nadzorowania i realizacji debiutów zagranicznych, globalnych marek z segmentu luksusowego oraz premium
w Polsce.

Szkolenia

Wiemy, jak ważne jest ciągłe pozyskiwanie nowych kompetencji i poszerzanie wiedzy. Dlatego w ramach naszej oferty zapraszamy także na szkolenia prowadzone przez ekspertów Okaeri, których celem jest pomóc naszym Klientom sukcesywnie rozwijać swoją działalność. Prowadzimy szkolenia z:

  • Budowania marki eksperckiej
  • Budowania relacji z mediami
  • Zarządzania kryzysowego
  • Budowania wartości w organizacji
  • Zarządzania Social Media
  • Komunikacji zmiany

W celu zapoznania się ze szczegółową ofertą szkoleniową zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego.